0 Sepet
Sepetinize eklendi
  Sepetinizde {{cart item_count}} ürün var
  Sepetinizde 1 ürün var
  Toplam
  Ödeme Alışverişe Devam Et

  News

  Bebekler ve Çocuklar İçin Harika Bayram Hediyeleri

  Bebekler ve Çocuklar İçin Harika Bayram Hediyeleri

  Bayramlar tüm ailenin bir araya geldiği, nefis yemeklerin yendiği, eşin dostun ziyaret edildiği güzel günlerdir. Modern hayatlarımızdaki bitmek bilmez koşturmacadan ötürü tüm ailenin ancak bayramlarda buluşabiliyor olması, bu günlerin daha kaliteli geçirilmesini şart koşar.

  E tabii, bayramlar biraz da çocuklar içindir! Harçlık ve çikolata tüm çocukları mutlu etmeye yeter. Ancak bir de daha yeni doğan birkaç yaşındaki dünyalar tatlısı bebekler vardır. Onlar henüz ne paranın ne de çikolatanın tadını bilirler. Onların tek tutkusu uyumak, emmek ve oynamaktır.

  Ailenin büyük çoğunlukla bayramda bir araya geliyor olması ise bebeklere hediye almayı düşünen kişiler için güzel bir fırsattır. Yani bayramda hem yakınlarınızla bayramlaşabilir hem de yeni doğan bebeklerine aldığınız doğum hediyesini teslim edebilirsiniz.

  Bu noktada Minigi'nin bebeklere yönelik şahane ürünleri bulunuyor. İsterseniz gelin Minigi koleksiyonunda bebeklere bayram hediye olmaya aday bazı ürünlere biraz daha yakından bakalım.

  İsme Özel Zıbın

  Bebeğin ismin özel hazırlanan ve %100 pamuk olan bu zıbın sayesinde bebekler, sıcak yaz günlerinde ev içinde, parkta, bahçede, sahilde ve uyurken oldukça mutlu olacaklardır. Tişört ve şort kombini yerine geçen bu alttan çıtçıtlı zıbını bebeğe giydirmek ve yıkamak da son derece kolay.

  Minigi için Türkiye'de özel üretilen ve 0-3 ay, 3-6 ay, 6-9 ay ve 9-12 ay arasındaki bebeklere olacak şekilde farklı bedenler bulunan bu zıbının gri, pembe ve mavi renk seçenekleri de mevcut.

  Minigi, bebeklerin sağlığına büyük önem verir, bu nedenle Minigi koleksiyonundaki tüm ürünler uluslararası üretim ve güvenlik standartlarına sahiptir. 

  3'lü Fular Önlük

  Yaz gelmişken bebeklerin eline kavun, karpuz, şeftali gibi meyveler verilebilir. Bu lezzetli yaz meyvelerini hemen her bebek severek yer, ancak meyveyi ağızlarıyla mı yoksa kıyafetleriyle mi yedikleri bazı durumlarda belirsizleşebilir!

  Şaka bir yana, 3'lü fular önlük seti bebeklerin kıyafetlerinin kirlenmesini önlemek bakımından çok mantıklı bir bayram hediyesi olabilir. 3'lü fular önlük setinde birbirinden farklı desene sahip 3 fular bulunur. Önlüklerin üstüne de bebeğin adını yazdırarak sadece ona özel bir hediye vermiş olmak isterseniz %100 pamuk olan bu önlük setini tavsiye ederiz. 

  MYLO Kundak Havlu

  Sıcak yaz aylarında günde en az bir defa duş almak serinlemek adına olmazsa olmazdır. Tabii bebekler de bu durumdan ayrı düşünülemez. Serinlemek onların da en doğal hakkıdır. Bu bakımdan bebeklere bayram hediyesi olarak MYLO kundak havlu almak son derece isabetli bir tercih olacaktır.

  100 cm x 100 cm ebatlarında olan ve 330 gramlık bukle dokumaya sahip bu ürünü, hem kundak hem de havlu olarak kullanabilirsiniz. Yani oldukça kullanışlı olan MYLO kundak havlu, bebeğinizin duş ve havuz (belki de deniz!) sonrası kurulanması için çok tatlı bir ürün. 

  Beyaz, pembe ve mavi renk seçeneklerine sahip bu kundak havlu, adresinize hediye kutusuyla birlikte gönderilmektedir, onu da belirtelim.

  Flamingo Sırt Çantası

  Minigi koleksiyonunda yer alan en tatlı ürünlerden biri de Flamingo sırt çantası. 27,5 cm x 21 cm x 8 cm ebatlarında olan bu renkli sırt çantası, oyuncaklarını yanından ayırmak istemeyen ve yürümeye başlamış bebeklerin oldukça seveceği bir hediye olacaktır. Çantanın üzerine hediye sahibinin adını yazdırarak çantayı daha da özelleştirebilirsiniz.

  Minigi koleksiyonunda yer alan diğer ürünlere göz atmak için buraya tıklamanız yeterli...

  Başta bebekler ve çocuklar olmak üzere herkesin bayramı kutlu ve şeker gibi tatlı olsun! :)

  Birbirinden Güzel Kişiye Özel Bebek Ürünleri

  Birbirinden Güzel Kişiye Özel Bebek Ürünleri

  Bebeklere hediye ya da giysi almak hem dünyanın en güzel ve en zor işlerinden biridir. Bir yanda dünyaya geleli belki de daha birkaç hafta olmuş güzeller güzeli bir varlığa hediye almanın verdiği mutluluk hissi vardır, diğer yanda da "Acaba alacağım ürün onun tenine uygun olacak mı, ya alacağım giysi onu rahatsız ederse?" endişesi.

  Ancak Minigi olarak sevimli afacanların rahatını ve sağlığını birincil önceliğimiz olarak görüyoruz. Bu nedenle Minigi koleksiyonundaki tüm ürünlerin %100 pamuk olmasına özen gösteriyoruz. Tabii anneleri de unutmadığımız için ürünlerin "makinede yıkanabilir" olmasına da yine aynı şekilde özen gösteriyoruz.

  Bizi farklı kılansa ürünlerin tamamen kişiye özel hale getirilebilmesi. Yani Minigi koleksiyonundaki tüm ürünlerin üzerine bebeğinizin ismini yazdırabilirsiniz. Bu sayede bebeğinizin giyeceği giysiler sadece ona özgü olacaktır. Kişiye özel olarak tasarlanan ürünlerimizin hepsi yine özel hediye kutularında gönderiliyor. Uzun lafın kısası, gerçekten özel ve kişiselleştirilmiş bebek ürünleri arıyorsanız Minigi sizin ihtiyacınızı fazlasıyla karşılayabilir.

  O halde gelin, Minigi koleksiyonunda bulunan ürünlerden bazılarına daha yakından bakalım.

  TWİNKLE BEYAZ ÖRGÜ BATTANİYE

  %100 pamuk olan ve 100cm X 100cm ölçülerinde olan Twinkle Örgü Battaniye, günün büyük bir kısmını uykuyla geçiren bebeklerin daha rahat bir şekilde uyumalarını sağlamak için tasarlandı. Minigi için Türkiye'de üretilen bu battaniyenin üzerine bebeğinizin ismini yazdırabiliyor olmanız da battaniyenin bebeğinize özel olmasını sağlaması bakımından güzel bir opsiyon. Üstelik isim yazdırırken kullanılacak fonta ve nakış ipliğinin rengine siz karar verebilirsiniz. Uluslararası üretim ve güvenlik standartlarına uygun malzemelerden yapılan bu battaniyede bebeğinizin sağlığına zararlı olabilecek hiçbir madde bulunmamaktadır.

   

   MYLO KUNDAK HAVLU  Mavi, beyaz ve pembe renk seçenekleriyle gelen Mylo Kundak Havlu, %100 pamuktan imal edilmiştir ve 330 gramlık bukle havlu türündedir. 100cm X 100cm ebatlarında olan Mylo Kundak Havlu sayesinde bebeğinizin banyo sonrası keyfi yerinde olacaktır. Ayrıca havlunun üzerine Cambria, Verdana ya da Freestyle Script fontlarından birini kullanarak bebeğinizin adını yazdırabilirsiniz... Kişiselleştirilmiş banyo sonrası keyfi diye buna denir! :)

   

  MİNİGİ 3'LÜ FULAR ÖNLÜK

  Mama yemeye başlayan bebekler için en büyük ihtiyaçlardan biri de fular önlüktür. Ne de olsa bebekler bazen ağızlarına doğru gelen kaşığa direniş gösterebilirler! :) 3'lü fular önlük setinde üç farklı desende önlük bulunuyor. %100 pamuk olan bu önlüklerin iç kısmında yer alan havluya benzer doku sayesinde olası yemek lekeleri de bebeğin giysisine işlemiyor.  Bebeğinizin adını önlüklerin üzerine dilediğiniz renkteki nakış ipliği ile yazdırabileceğinizi de tekrar belirtelim.


  FLAMINGO SIRT ÇANTA  Oxford kumaştan yapılan Flamingo sırt çantası, özellikle 2-3 yaş aralığında çocuklar için oldukça ideal çünkü. 27,5 cm x 21 cm x 8 cm ebatlarındaki bu çanta sayesinde bebekleriniz en sevdikleri oyuncakları yanlarından ayırmayacaklar. Ayrıca Flamingo çantanın üzerine 8 karaktere kadar dilediğiniz ismi istediğiniz fontta ve renkte yazdırabilirsiniz. 

   Bunlar sadece sayabildiklerimiz. Daha fazla ürün çeşidi için Minigi'nin ana sayfasında yer alan kategorilere tıklayarak dilediğiniz ürünü seçebilirsiniz.

   

  Bebekler İçin Zıbın ve Tulum Giymenin Sağladığı Faydalar

  Bebekler İçin Zıbın ve Tulum Giymenin Sağladığı Faydalar

  Piyasada yüzlerce çeşit bebek zıbını var. Türlü türlü renklerde, türlü stillerde olan bu zıbınların uzun ve kısa kolluları da mevcut. Özellikle bir-iki yaşındaki bebeklere oldukça yakışan zıbınların faydalı ve pratik bir giyim ürünü olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Özellikle yeni anne olan kadınların ve yeni baba olan erkeklerin zıbının bebeğe sağladığı rahatlık ve faydaları mutlaka bilmeleri gerekiyor. Biz de bu yazıda bebek zıbınlarının yararlarından bahsedeceğiz.

  FANİLA GÖREVİ GÖRÜR

  Zıbın, bebeğin giydiği elbisenin içinde fanila görevi görerek, onun üşümesini önler. Havaların sıcak olduğu günlerde ise bebeğin elbisesi çıkarılarak zıbınla oturması sağlanabilir. Elbisesi çıkınca boğum boğum olan bacakları ve kolları sizde feci halde öpme isteği uyandıracaktır tabii. Yani sıcak günlerde zıbın da başlı başına bir giysi olarak kullanılabilir.

  BEZ DEĞİŞTİRMEK İÇİN KULLANIŞLIDIR

  Pek çok zıbın alttan çıtçıtlı olduğu için bebeğe giydirmesi ve çıkarması son derece kolaydır. Bebeğin bezini değiştirirken sadece zıbının çıtçıtını açmak yeterli olacaktır. 

  TULUM VE ZIBIN ARASINDAKİ FARK NEDİR?

  Bu arada zıbın ve tulum arasındaki farkı da açığa kavuşturalım. Zıbın iç çamaşırı olmaya daha yakın bir giysidir ve zaten atlet, fanila kumaşına benzer bir kumaşa sahiptir. Tulum ise eşofman, bornoz gibi giysilerin kumaşlarına daha yakındır. Tulumları bebek geceliği olarak düşünebilirsiniz. Hem alt hem de üst giysiler tek bir parçada toplandığı için tulum da son derece kullanışlı bir bebek giysisidir. Bebek bir yaşını doldurana kadar gün içinde tulum giyebilir. Zaten günün büyük bir kısmını uyuyarak geçirdikleri için tulum hem günlük giysi hem de uyku giysisi olarak kullanılabilir. 
  O halde gelin, Minigi koleksiyonunda bulunan bazı zıbın ve tulum çeşitlerine yakından bakalım:

  İSME ÖZEL ZIBIN

  Minigi'deki ürünlerin üzerine bebeklerin ismini yazdırabileceğinizi biliyor muydunuz?

  Bu zıbının üstüne de bebeğinizin ismini yazdırarak ona çok özel bir giysi alabilirsiniz. Minigi için Türkiye'de özel üretilen ve 0-3 ay, 3-6 ay, 6-9 ay ve 9-12 ay arasındaki bebeklere olacak şekilde farklı bedenler bulunan gri zıbın, %100 pamuk oluşuyla bebeğinizin hassas tenini okşar diyebiliriz. Mavi ve pembe renkleri de bulunan bu zıbının yanında bir de kese hediyesi bulunuyor.

  POLO YAKA ZIBIN

  Polo yaka tişört, giyen herkese çok yakışan bir giysidir. Tabii bebekler de bu durumdan hariç tutulamazlar. Minigi koleksiyonunun en güzel ürünlerinden biri olan Polo Yaka Zıbın, hem beyaz hem de lacivert renk seçeneklerine sahip. %100 pamuk olan polo yaka zıbını 30 dereceye kadar çamaşır makinesinde yıkayabilirsiniz ve ütü yapmaya gerek yoktur. Yine polo yaka zıbının da üzerine ya da arkasına dilediğiniz isimleri yazdırabilirsiniz.

   POLAR TULUM

  Minigi koleksiyonunun en rahat giysilerinden biri olan Polar Tulumu önü ve bir bacak boyunca devam eden fermuar sayesinde bebeğe giydirip çıkarmak çok kolaydır. Makinede yıkanabilen polar tulumun koyu gri ve koyu pembe renk seçenekleri de mevcut.

  WELLSOFT POLAR TULUM

  Açık pembe, açık gri ve lacivert renk seçenekleriyle sunulan Wellsoft Polar Tulum da aynı şekilde önü ve bir bacağı boyunca devam eden fermuara sahiptir. 0-6 ay arasındaki bebeklere göre olan modeli ayaklı, 6-12 ay arasındaki bebeklere göre olan modeli ise ayaksızdır. Yine bu tulumların üzerine diğer tüm Minigi ürünlerinde olduğu gibi tulumu giyecek sevgili bebeğin ismini yazdırabilirsiniz.

   

  Bebek Doğum Günü İçin Birbirinden Sevimli Hediye Fikirleri

  Bebek Doğum Günü İçin Birbirinden Sevimli Hediye Fikirleri

  Bir bebeğin ilk doğum günü şüphesiz hem bebeğin kendisi hem de anne babası ve ailesi için çok önemlidir. Dünyaya gelişinin birinci yılı kutlanan bebeğin doğum günü için anne, baba, anneanne, babaanne, amca, teyze, dayı, hala; kısaca tüm aile üyeleri seferber olurlar. O günün herkes için unutulmaz derecede güzel bir gün olmasına gayret ederler.

  Ancak ortada sorun vardır. (Dünyanın en tatlı sorunu bu olsa gerek.) Bir yaşındaki bebeğe ne hediye alınır ki? 3-4 yaşında olsa oyuncak alınır, 8-9 yaşında olsa kitap alınır. Sahi bir iki yaşındaki bebeğe doğum günü için ne hediye alınır?

  Öyleyse sıkı durun, Minigi'nin koleksiyonlarında doğum günü hediyesi olmaya aday harika pek çok ürün bulunuyor. Gelin, onlardan bazılarına detaylı bakalım.

  GINGHAM BİYELİ BORNOZ

  Sevimli bebeklerin banyo sonrasında çabucak kurumalarını sağlamanın en iyi yollarından biri onlara bornoz giydirmektir. Böylece hassas bir bünyeye sahip olan bebekler, çabucak kururlar ve banyo sonrası keyifleri daha da artar. Bir bebeğin banyo sonrası şirinlik yapmasından daha güzel ne olabilir ki?

  Eğer torununuza, yeğeninize, en iyi arkadaşınızın çocuğuna bornoz almak isterseniz Minigi'nin koleksiyonunda bulunan Gingham biyeli bornoz oldukça ideal bir seçim olacaktır.  Üstelik Minigi'de satılan tüm ürünlerin bebeğe özel olduğunuz biliyor muydunuz? Yani seçtiğiniz fontla birlikte bornozun üstüne bebeğin adını yazdırabilirsiniz. Minigi'nin koleksiyonundaki diğer bornoz çeşitleri için buraya tıklamanız yeterli.

  TWİNKLE BEYAZ ÖRGÜ BATTANİYE

  E tabii bebeklerin bedenleri hassas olduğu için en sıcak yaz günlerinde bile üşütme durumu bulunur. Bu nedenle bebekler uyurken üstlerini bir şekilde örtmek gerekir ki cereyanda kalıp hasta olmasınlar. Burada ise yine Minigi'nin koleksiyonunda bulunan Twinkle örgü battaniye harika bir tercih olabilir. Koyu gri, açık pembe ve açık mavi renklerde bulunan ve %100 pamuk olan bu battaniye sayesinde bebeklerin keyfi uykudayken bile yerinde olacaktır.

  Tabii battaniyenin üzerine bebeğin ismini yazdırarak hediyenizi daha da özel bir biçimde sunabilirsiniz.

  3'LÜ FULAR ÖRTÜ

  Bebekler bazen yemek yeme konusunda çok inatçı olabiliyorlar. Ağızlarına uzatılan mama kaşığına direnip sonunda üstlerini başlarını mama yapıyorlar! Tabii bu kadar inatçılığı şirinlikleriyle örtbas edebildikleri için de onlara kimse kaşını çatamıyor.

  Yani bebeklerin mama, çekirdeksiz yumuşak meyve, belki ekmek parçası, ufak bir salatalık gibi şeyleri yerken korunmaları gerekiyor. Burada da tabii ki fular örtü ya da önlük devreye giriyor. Minigi koleksiyonunda yer alan 3'lü fular örtü seti, yumuşak yapısıyla bebeğin tenini rahatsız etmez. İç kısmındaki havlu yapısıyla bebeğin giysilerine de mama lekesi bulaşmaz. Hem erkek hem de kız bebekler için bulunan bu önlük setinde de yine bebeğe özel işleme opsiyonu mevcut. 

  FLAMİNGO SIRT ÇANTASI

  Flamingo sırt çantası da Minigi'nin koleksiyonunda yer alan tatlı ürünlerden biri. Oxford kumaştan yapılan,  27,5 cm x 21 cm x 8 cm ölçülerinde olan bu sevimli çantalar sayesinde sütten kesilip artık yürümeye, gezmeye başlayan çocuklar, en sevdikleri oyuncakları kendi çantalarında taşıyabilecekler. Üstelik çantanın üzerinde istediğiniz ismi yazdırabilir, dikiş ipliklerinin rengini kendiniz seçebilirsiniz. Ayrıca uluslararası üretim ve güvenlik standartlarına sahip bu çantaların üretiminde zararlı olabilecek hiçbir madde kullanılmamıştır. Yani, Flamingo sırt çantası özellikle 3-4 yaşlarındaki çocukların severek kullanabileceği bir doğum günü hediye olabilir.

   Bunlar sadece sayabildiklerimiz. Daha fazla ürün çeşidi için Minigi'nin ana sayfasında yer alan kategorilere tıklayarak dilediğiniz ürünü seçebilirsiniz.

  Bu yazıyı sonuna dek okuduysanız kuvvetle muhtemel minik bir afacana doğum günü hediyesi arayışındasınız. Minigi ailesi olarak hediye almayı düşündüğünüz bebeğe mutlu yıllar hayat diliyoruz. 

  Baby Shower Nedir? Dünyadan Farklı Baby Shower Gelenekleri

  Baby Shower Nedir? Dünyadan Farklı Baby Shower Gelenekleri


  Baby shower, en temel anlamda bir kadın anne olmadan önce ya da sonra yapılan bir tür kutlamadır. Hem yeni bir bebeğin dünyaya geliyor olması hem de kadının anne oluyor olması bu kutlamanın ana nedenidir. Ülkemizde ve dünyada farklı şekillerle gerçekleştirilen bu kutlamada anne ve bebeğe çeşitli hediyeler alınır ve güzel bir gün geçirilir. Türk kültüründe ise "baby shower" için "diş buğdayı"nı örnek verebiliriz.

  Neden "Baby Shower"?

  Baby shower ifadesinin direkt olarak çevirirsek "bebek banyosu, bebek duşu" gibi bir anlam ortaya çıkar. Buradaki shower (duş, banyo) ifadesi esasında annenin hediyelere boğulması anlamı taşır. Anne adayına ve dünyaya yeni gelen bebeğe, annenin akrabaları ve arkadaşları tarafından çeşitli hediyeler verilmesi, "banyo" ifadesinin nedenini açıklar.

  Geleneksel olarak baby shower kutlamaları, bir kadının ilk çocuğu için yapılır ve bu kutlamaya sadece kadının yakın akrabaları ve arkadaşları davet edilir. Ancak zamanla bu tür kurallar ortadan kalkmış durumdadır. Yani bir kadının 3. çocuğu için erkeklerin de katıldığı bir kutlama düzenlenebilir.

  Baby shower esnasında hamilelik temalı oyunlar oynamak, bebeğin nasıl bir meslek seçeceğine dair tahminlerde bulunmak gibi oyunlar oynanabilir. Ancak baby shower kutlamalarının temelinde hediye verme hadisesi yer alır. Kutlamaya gelenler bebeğin cinsiyetine göre ona çeşitli hediyeler, oyuncaklar, elbiseler, tulumlar alır. Anneye de çeşitli hediyeler verilir.


  Diş Buğdayı

  Ülkemizde de son yıllarda baby shower kutlamalarının yapıldığını görmek mümkün. Bebek doğmadan önce ya da doğduktan sonra yapılabilen bu etkinliğin kökenine baktığımızda ise diş buğdayı geleneğini görürüz.

  Anadolu'da bebeğin dişlerinin çıkmaya başladığı 8. ve 9. aylarında annenin akrabaları ve arkadaşları bir araya gelir. Haşlanmış buğday olarak adlandırabileceğimiz hedik hazırlanır. Hediğin içine ise çeşitli yemişler de katılarak aşureye benzer bir yemek hazırlanır.

  Diş buğdayı esnasında ise bebeğin gelecekte hangi mesleği seçeceğine yönelik bir tür oyun oynanır. Dişi çıkmaya başlayan ve aynı zamanda emeklemeye başlayan bebeğin önüne çeşitli meslekleri temsil eden nesneler konur. Doktorluk için steteskop, mühendislik için hesap makinesi, avukatlık için kitap gibi nesneler bebeğin önüne konur; bebek de emekleyerek ilk hangi nesneye ulaşırsa gelecekte o mesleği yapacağı düşünülür. Ortama şenlik katmak ve eğlenmek için yapılan bu etkinlikte akrabalar ve arkadaşlar bir araya gelir; herkes kendi yaptığı veya satın aldığı yemeklerden getirir ve güzel bir gün geçirilir.


  Dünyanın Farklı Ülkelerinden Baby Shower Gelenekleri

  Dünyanın birçok ülkesinde "baby shower" geleneği mevcut. Esasında ABD kökenli bir etkinlik olan baby shower, yüzyıllar boyunca pek çok farklı kültür ve medeniyette var olan bir kültürel olgu.

  Genelde bebek doğduktan sonra hem bebeği ve anneyi görme hem de hediye verme amaçlı yapılan bu kutlamaların dünya genelinde ne şekilde tezahür ettiğine bakalım şimdi isterseniz.


  Latin Amerika

  Latin Amerika'da baby shower kutlamalarına erkekler ve çocuklar da katılabiliyor. Dansın, çeşitli eğlencelerin ve oyunların yer aldığı bu kutlama genelde birkaç saat sürüyor, partiye gelenlerin ve ev sahibinin hazırladığı yemeklerle güzel bir ziyafet çekiliyor. Tabii anne ve bebeğe verilen hediyeler de cabası.

  Çin

  Çin'de baby shower, bebek doğduktan sonra yapılıyor. Zira Çin kültüründe bebek doğmadan önce hediye vermek uğursuz bir durum olarak görülüyor.

  Hindistan

  Hindistan'da baby shower, hamileliğin 7. ayında yapılıyor. Godh Bharai adı verilen bu etkinliğe sadece kadınlar katılabiliyor. Şarkılar, danslar, yemekler ve hediyelerle geçen kutlamada annenin çiçek desenli geleneksel Hint kıyafetleri giymesi de hoş bir gereklilik.

  Fransa

  Fransa'da baby shower, genelde bebeğin birinci doğum gününde gerçekleştiriliyor.

  İngiltere & Rusya

  İngiltere ve Rusya'da "baby shower" geleneği bulunmuyor, zira bu tür kutlamaların bebeğe "nazar" değdireceği düşünülüyor. Ancak genç nesillerin yavaş yavaş baby shower geleneğini sahiplenmeye başladığı da bilinen bir gerçek.

  Afganistan

  Afganistan'da doğumdan sonraki altıncı gece büyük bir ziyafet ve parti verilir. Bebeğin cinsiyeti bilindiği için buna uygun hediyeler getirilir. Bebeğin sağ salim doğmuş olmasının verdiği rahatlıkla keyifli bir ortam mevcuttur.

  Ermenistan

  Ermenistan'da bu etkinliğe "qarasunq" adı veriliyor ve doğumun üzerinden 40 gün geçmesi bekleniyor. Arkadaş ve akrabaların katılım gösterdiği kutlamada hem anneye hem de bebeğe çeşitli hediyeler veriliyor.

  Japonya

  Japonya'da ise baby shower için annenin lohusalığı atlatması bekleniyor. Yeni doğan bebeğe şans getirmesi için de köpek temalı hediyeler sunuluyor.

   

  Baby Shower İçin Nasıl Hediyeler Almak Gerekir?  Baby shower için hem anneye hem de yeni doğan bebeğe hediye alındığını söylemiştik ancak ülkemizde daha ziyade bebeğe hediye alınır. Tabii dünyaya gözlerini açalı birkaç hafta, belki de birkaç gün olan bir bebeğe ne hediye alınır ki? Gidip de akülü araba ya da oyuncak seti alınmaz. Temel ihtiyaçlar karşılanır. Bunlar da nedir: Tulum, zıbın, battaniye ve önlük gibi şeylerdir.

  E o halde sizi Minigi'nin birbirinden tatlı bebek ürünlerinin bulunduğu koleksiyon sayfasına alalım. Ha bir de, Minigi'deki ürünlerin bebeğe özel olduğunu biliyor muydunuz?